O mnieJestem młodą mamą i piszę tego bloga dla wszystkich przyszłych rodziców. Staram się gromadzić tu najważniejsze artykuły związane z ciążą, porodem oraz wychowaniem dziecka w pierwszych miesiącach życia. W wolnych chwilach robię sery kozie, co przedstawiam na stosownej stronie.


Tygodnie ciąży:

1 tydzień ciąży

2 tydzień ciąży

3 tydzień ciąży

4 tydzień ciąży

5 tydzień ciąży

6 tydzień ciąży

7 tydzień ciąży

8 tydzień ciaży

9 tydzień ciąży

10 tydzień ciaży

11 tydzień ciaży

12 tydzień ciąży

13 tydzień ciąży

14 tydzień ciąży


Teksty opisujące kolejne tygodnie ciąży pojawią się niebawem. Dziekuję za Waszą wyrozumiałość :)Dziecko po porodze - artykuły poradnikowe:


Raczkowanie

Chwytanie i rzucanie 

Gaworzenie

Rytm życia niemowlaka

Dlaczego dziecko płacze?

Zabawki niemowlęcia

Zdrowie psychiczne dziecka


Pierwszy tydzień ciąży

Jak przebiega 1 tydzień ciąży?

Ciąża trwa średnio około czterdziestu tygodni. W pierwszym tygodniu pojawia się Twój okres, a pod koniec drugiego tygodnia następuje owulacja – uwolnienie komórki jajowej. Jajo staje się zapłodnione już w trzecim tygodniu i zwykle zagnieżdża się w macicy od 6 do 12 dni po owulacji. Oznacza to, że za pomocą tej metody datowania, to faktycznie kobieta zachodzi w ciążę w trzecim lub na początku czwartego tygodnia.
Możesz obliczyć termin porodu, dodając siedem dni i odejmując trzy miesiące od pierwszego dnia ostatniej miesiączki.

1 tydzień ciąży – co dzieje się w Twoim ciele?

W tym tygodniu pojawia się zwykle Twoja miesiączka. W przypadku zajścia w ciążę około dwóch tygodni od teraz, menstruacja będzie punktem, od którego będzie liczyć się Twoja ciąża. pierwszy tydzien ciazy Ciążę datuje się w ten sposób, ponieważ większość kobiet nie zna dokładnego momentu poczęcia lub owulacji. Większość jednak pamięta pierwszy dzień ostatniej miesiączki.